top of page

Партнерські відносини

shutterstock_454949698.jpg
Юридична чистота 
Деталізація по кожному матеріалу

Ліцензування всіх Матеріалів розділяють на 2 категорії за способом ліцензування прав: Rights Managed та Royalty Free.

Rights Managed — традиційно ліцензовані матеріали. Вартість прав використання залежить від способів і видів використання (формату, тиражу, терміну, території використання і виключна чи невиключна надана ліцензія.

Royalty Free — матеріали з одноразовими авторськими відрахуваннями. Вартість прав на використання визначається у вигляді фіксованої суми та не залежить від способів і видів подальшого використання матеріалів. При цьому надається право використання матеріалів на умовах невиключної ліцензії.

У зв'язку з тим, що використання матеріалів, крім використання для редакційних цілей, вимагає дотримання прав осіб, зображених на фото і в відеофрагментах, а також дотримання прав власників на матеріальні об'єкти, зображені на фото і відеофрагментах, ФОТОДІМ УКРАЇНА гарантує наявність Model release і Property release на надані матеріали.

Model release — згода особи, яка зображена на фотозображенні та в відеофрагменті, на використання його образу в комерційному використанні.

Property release — згода власника матеріального об'єкта на використання образу його власності на фотозображенні або в відеофрагменті.

Кожен матеріал описується по слідуючим категоріям:

 • id + preview (номер і зображення),

 • тематика (опис матеріалу),

 • ліцензія та вид використання,

 • фонд (постачальник матеріалу),

 • термін використання,

 • вартість.

У разі відсутності зазначених письмових угод матеріал може бути використаний тільки в редакційних цілях, або використання вимагає додаткового узгодження.

Додаткове узгодження потрібно для використання в комерційних цілях матеріалів з категорії «для редакційного використання» (фотографії із зображенням людей, знаменитостей, товарних знаків, знаків обслуговування та інших результатів інтелектуальної діяльності).

Додаткове узгодження потрібно для будь-якого використання фотозображень, основним об'єктом яких є твори мистецтва (картини, скульптури, твори архітектури і т. д.), Які охороняються відповідно до цивільного законодавства, термін дії виключного права на які не закінчився (приклад: зображення з колекції Bridgeman Art Library).

Персональний менеджер 24/7

Команда ФОТОДІМ УКРАЇНА — це енергійні, креативні, виконавчі люди з чудовими комунікативними навиками, що постійно проходять практику та навчання з ведучими спеціалістами в області авторського і суміжного права і правовласниками продаваємого контенту.  

Досвідчені професіонали в сфері ліцензіювання всіх видів матеріалів (зображення, відео, музичні треки) завжди готові відповісти та проконсультувати наших кліентів по любим питанням надаваємої ліцензії.

Всі необхідні документи можуть бути випущені в любий момент доби на потребу наших кліентів.

Національні закриваючі документи 

Документи ФОТОДІМ УКРАЇНА відповідають всім потребам державного законодавства України і випускаються на національній мові.

Наші документи дають можливість приймати всі купуємі матеріали на затрати вашої компанії, на відміну від онлайн-покупок, що здійснюються по карточці фізичної особи.

Ви отримаєте слідуючі документи:

 • рахунок

 • деталізація до рахунку

 • акт

 • Ліцензійна Угода з повною деталізацією по кожному матеріалу

Коли порушення прав вже сталося?

Спеціалісти "ФОТОДІМ УКРАЇНА" прикладуть максимум зусиль щоб поспілкуватися і пояснити про порушення авторських прав і обовязково запропонують можливий вихід з ситуації, що має місце. 

У разі відсутності взаємодії зі сторони порушника залишаються лише активні заходи протидії, що включають в себе:

 • Направлення Претензії про зупинення порушення прав та/або Вимоги про відшкодування заподіяної шкоди та виплати компенсації;

 • Подання позовної заяви з метою отримання судового захисту;

 • Звернення до правоохоронних органів із заявою про вчинення злочину. Так, у деяких випадках цілком допустимо вимагати відкриття кримінального провадження за ознаками складу злочину, передбаченого статтею 176 Кримінального кодексу України – “Порушення авторського права і суміжних прав”.

Дані засоби захисту превентивного характеру визначать успішність перспективи розгляду претензії або як наслідок — звернення до суду. 

bottom of page